Terepfutó Világkupa 2025/2026: Teljes program Lake Placidben

Leandro Lutz • 18.03.2026
Lake Placid
A norvégiai Drammenben és Holmenkollenben megrendezett világkupa-versenyek után a 2025/2026-os sífutószezon az Egyesült Államokba költözik, ahol Lake Placidban rendezik meg a versenyeket. Az alábbiakban a záró hétvége teljes versenyprogramja olvasható.

A norvégiai Drammenben és Holmenkollenben megrendezett világkupa-versenyek után a 2025/2026-os sífutószezon az Egyesült Államokba költözik, ahol Lake Placidban rendezik meg a versenyeket. Az alábbiakban a záró hétvége teljes versenyprogramja olvasható.

Az Egyesült Államok ad otthont a sífutás világkupa-záró futamainak 2026. március 20., péntek és március 22., vasárnap között. A program pénteken egy 10 km-es intervallumos rajttal kezdődik klasszikus technikában, majd szombaton egy gyors sprint futam következik. A szezon vasárnap egy 20 km-es tömegrajttal zárul gyors technikában. 

TÉNYEK Lake Placid világkupa szezon 2025/2026

  • Amikor: 2026. március 20., péntek - 2024. március 22., vasárnap 
  • Ki: Elit nemzeti síelők – nők és férfiak
  • Ahol: Lake Placid, Amerikai Egyesült Államok
  • Mit: FIS Terepfutó Világkupa Lake Placidban, USA

PROGRAM

Péntek, március 20.: 10 km-es intervallumos rajtú klasszikus (További részletek itt találhatók) ITT)

  • 18:00 CET: 10 km-es intervallumos rajt klasszikus, nők
  • 20:00 CET: 10 km-es intervallumos rajt klasszikus, férfiak

Szombat, március 21.: Sprint Freestyle (További részletek itt találhatók) ITT)

  • 15:30 CET: Sprint selejtező, gyorsúszás, férfiak
  • 15:30 CET: Sprint selejtező, gyorsúszás, nők
  • 18:00 CET: Sprint döntő, Kűr, Férfiak
  • 18:00 CET: Sprint döntő, gyorsúszás, nők

Vasárnap, március 22.: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás (További részletek itt találhatók) ITT)

  • 17:30 CET: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás, férfiak
  • 19:30 CET: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás, nők

Bővebben: Sífutás Világkupa: Versenynaptár a 2025/2026-os téli szezonra

2025/2026-os sífutó világkupa-naptár

Karácsony előtt

2025. november 28–30.: Ruka, Finnország (1. hét)

  • 28/11: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus futás, férfiak
  • 28/11: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus női futás
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Férfiak
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Női
  • 30/11: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás, férfiak
  • 30/11: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás, nők

2025. december 5-7.: Trondheim, Norvégia (2. hét)

  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Férfiak
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Női
  • 03.01.: 20 km Skiathlon Classic/Freestyle, férfi
  • 06/12: 20 km-es síathlon klasszikus/szabad stílus, nők
  • 07/12: 10 km-es szakaszos rajttal rendelkező gyorsúszás, férfiak
  • 12.02.: 10 km-es szakaszos rajttal rendelkező gyorsúszás, nők 

2025. december 12-14.: Davos, Svájc (3. hét)

  • 12/12: Csapat sprint gyorsúszás, férfiak
  • 12/12: Csapat sprint gyorsúszás, nők
  • 13/12: Sprint Kűr, Férfiak
  • 13/12: Sprint Kűr, Női
  • 14/12: 10 km-es szakaszos rajttal rendelkező gyorsúszás, férfiak
  • 12.02.: 10 km-es szakaszos rajttal rendelkező gyorsúszás, nők

Tour de Ski (Toblach és Val di Fiemme)

2025. december 28. – 2026. január 1.: Toblach, Olaszország (4. hét)

  • 28/12: Sprint Kűr, Férfiak
  • 28/12: Sprint Kűr, Női
  • 29/12: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus futás, férfiak
  • 29/12: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus női futás
  • 12.31.: 5 km-es előfutam, tömegrajtos gyorsúszás, férfiak
  • 12.31.: 5 km-es előfutam, tömegrajtos gyorsúszás, nők
  • 01.01.: 20 km-es üldözőverseny klasszikus, férfiak
  • 01.01.: 20 km-es üldözőverseny klasszikus, nők

2026. január 3–4.: Val di Fiemme, Olaszország (5. hét)

  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Férfiak
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Női
  • 04/01: 10 km-es tömegrajtos gyorsúszás, férfiak – Cermis döntő emelkedő
  • 04/01: 10 km-es tömegrajtos gyorsúszás, nők – Cermis döntő emelkedő

A Tour de Ski után és a téli olimpiai játékok előtt

2026. január 17-18.: Oberhof, Németország (6. hét)

  • 17/01: Sprint Kűr, Férfiak
  • 17/01: Sprint Kűr, Női
  • 18/01: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus futás, férfiak
  • 18/01: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus női futás

2026. január 23-25.: Goms, Svájc (7. hét)

  • 23/01 Csapat Sprint Kűr, Férfiak
  • 23/01: Csapat sprint gyorsúszás, nők
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Férfiak
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Női
  • 25/01: 20 km-es tömegrajtos klasszikus, férfiak
  • 25/01: 20 km-es tömegrajtos klasszikus, nők

Téli olimpiai játékok

2026. február 7-22.: Milánó-Cortina, Olaszország

  • 07.02.: 20 km-es síathlon, nők
  • 08.02.: 20 km-es síathlon, férfiak
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Női
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Férfiak
  • 12.02.: 10 km-es szakaszos rajttal rendelkező gyorsúszás, nők
  • 13/02: 10 km-es szakaszos rajttal rendelkező gyorsúszás, férfiak
  • 14/02: 4×7.5 km-es női váltó, klasszikus/gyors stílus
  • 15/02: 4×7.5 km-es váltó, klasszikus/körös stílus, férfiak
  • 18/02: Csapat sprint gyorsúszás, nők
  • 18/02: Csapat sprint gyorsúszás, férfiak
  • 21/02: 50 km-es tömegrajtos klasszikus, férfiak
  • 22/02: 50 km-es tömegrajtos klasszikus, nők

A téli olimpiai játékok teljes programja megtalálható ITT

Is Read: A 2026-os Milánó-Cortina téli olimpia sífutó programja

Végső szakaszok

2026. február 28. – március 1.: Falun, Svédország (8. hét)

  • 28/02: Sprint Kűr, Férfiak
  • 28/02: Sprint Kűr, Női
  • 03.01.: 20 km Skiathlon Classic/Freestyle, férfi
  • 01/03: 20 km-es síathlon klasszikus/szabad stílus, nők

2026. március 7–8.: Lahti, Finnország (9. hét)

  • 07/03: Sprint Kűr, Férfiak
  • 07/03: Sprint Kűr, Női
  • 08/03: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus futás, férfiak
  • 08/03: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus női futás

2026. március 12–14.: Drammen – Oslo, Norvégia (10. hét)

  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Férfiak
  • 12.03.: Sprint Klasszikus, Női
  • 14/03: 50 km-es tömegrajtos gyorsúszás, férfiak
  • 14/03: 50 km-es tömegrajtos gyorsúszás, nők

2026. március 20–22.: Lake Placid (Döntő)

  • 20/03: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus futás, férfiak
  • 20/03: 10 km-es intervallumos rajttal rendelkező klasszikus női futás
  • 21/03: Sprint Kűr, Férfiak
  • 21/03: Sprint Kűr, Női
  • 22/03: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás, férfiak
  • 22/03: 20 km-es tömegrajtos gyorsúszás, nők

További információk a sífutó világkupáról itt találhatók ITT

Érdekli a hagyományos sífutás? Kattintson ide ITT és olvass róla többet.

A ProXCskiing.com tagjaként teljes hozzáférést kapsz az oldal összes tartalmához. Valamint élő közvetítéseket is Ski Classics angol nyelvű kommentárral ellátott események is elérhetők.

Amikor a világ egyik vezető sífutó közösségének tagja leszel, számos exkluzív ajánlatban részesülsz egész évben.

Banner 2024

REGISZTRÁLJON ITT TAGKÉNT

Megosztási gombok megjelenítése

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Legolvasottabbak

  • 1

    Mi teszi Klæbo-t olyan kivételessé?

    Ingeborg Scheve által
    03.12.2021
  • Milánó-Cortina
    1

    A 2026-os Milánó-Cortina téli olimpia sífutó programja

    Leandro Lutz
    16.02.2026
  • Olimpia
    1

    2026-os olimpia: Teljes körű útmutató a férfi 50 km-es tömegrajtos versenyhez

    Kjell-Erik Kristiansen által
    21.02.2026
  • relé
    1

    2026-os olimpia: Teljes körű útmutató a női 4×7.5 km-es váltófutáshoz

    Kjell-Erik Kristiansen által
    14.02.2026
  • sprintel
    1

    2026-os olimpia: Teljes körű útmutató a klasszikus sprinthez

    Kjell-Erik Kristiansen által
    10.02.2026

További cikkek

  • Udnes Weng

    Udnes Weng nyerte a Blink Festival 10 km-es tömegrajtját

    Izgalmas tömegrajtos görkorcsolya-versenyeket rendeztek a norvégiai Sandnesben 2026-os Blink Fesztivál harmadik napján – a norvég Tiril Udnes Weng magabiztos győzelmet aratott a női 10 km-es gyorsúszásban.
    Leandro Lutz
    07.08.2026
  • Virtanen világrekordot döntött 601 km-es görkorcsolyás túrájával Észtországban

    a ProXCskiing.com által
    07.08.2026
  • Myhlback nyerte a Blink Classics 2026-ot

    Leandro Lutz
    06.08.2026
  • Øyre Slind nyerte a Blink Classics 2026-et

    Leandro Lutz
    06.08.2026
  • Norvégia aranyérmes edzője visszatér

    Ingeborg Scheve által
    06.08.2026